Grinin Elli Tonu izle

Grinin Elli Tonu filmi gibi Romantizm ve dram filmleri senaryo ve konu olarak farklılık gösterse de duyguları yoğun olarak yaşamayı sağlayan yapımlardır. Romantizm filmleri genel olarak iki karakterin duygusal yakınlaşmasını ele almaktadır.

Filmin Orjinal Adı: Fifty Shades Of Grey
Yönetmen: Sam Taylor-Johnson
Aktörler: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Eloise Mumford, Victor Rasuk, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Rita Ora, Max Martini, Callum Keith Rennie, Andrew Airlie, Dylan Neal
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2015
IMDB: 4.1 (316.000 Oy)
Filmin Süresi: 2 saat 5 dakika

Grinin Elli Tonu
Grinin Elli Tonu

Romantizm filmleri kendi içinde dram unsurları da bulundurabilmektedir. Bu durumda genellikle karakterler herhangi bir nedenle ayrılmakta ya da sahneye farklı faktörler getirilerek, drama oluşturulmaktadır. Gerilim filmleri de bu öğeleri içerisinde bulundurabilmektedir.

Üç türün birleşmesinin sonucunda meydana getirilen çok sayıda dram filmi yer almaktadır. Bunlar gerilim filmi Türkçe altyazılı izle şekline internette görülebilmektedir. Bu konuda bahsi yapılabilecek çok sayıda tür olsa da Grinin Elli Tonu gişe rekorları kırması bakımından büyük bir beğeni toplamıştır.

Aslen bir roman olan kitap, E L. James’in yazdığı “Elli Ton” üçlemesinin bir filme dönüştürülmüş halidir. Her bir kitap için bir roman ayrılmıştır. Kitabı dünya çapında tutunca beyaz perde uyarlaması da kısa sürede yapılmıştır. Karakter tiplemeleri ve olay örgüleri ile oldukça sevilen seriler arasındadır. Bu yazımız bu seriyi ele almaktadır.

Grinin Elli Tonu Konusu

Grinin Elli Tonu, üçlemenin ilk filmidir. Eğer seriyi izlemeye karar vermişseniz, ilk olarak izlemeniz gereken yapıttır. Ana kahraman Anastasia Steele isimli kadındır ve Dakota Johnson tarafından canlandırmaktadır. Christian Grey karakteri ise Jamie Dornan tarafından oynanmaktadır.

Edebiyat bölümü öğrencisi olan Anastasia Steele’nin bir arkadaşı olan Kate, ondan bir iyilik ister. By Christian Grey ile röportaj yapmasını kapsamaktadır. Ne var ki yakışıklı, zeki ve göz korkutucu bir karakteri olan Grey’e en saf duygular ile bağlanır.

Bu bağlantı karşılıklı olup Grey de Anastasia’nın güzelliğine, özgür karakterine kapılmıştır. Dolayısıyla bir gün bunu itiraf eder. Ne var ki ilişkinin kendi belirlediği şartlara göre devam etmesi gerektiğini söyler.

Aradan geçen belirli bir süre sonra Anastasia, Grey ile yakınlaşacak, sırlarını ve tutkularının farkına varacaktır. Romantizm ve aşkı başarılı bir şekilde işlemektedir.

Karanlığın Elli Tonu

Karanlığın Elli Tonu, üçlemenin ikinci filmidir. Ana karakterler değişmemiştir. Film birinci eserin kaldığı yerden bir devam niteliği taşımaktadır. Dolayısıyla Anastasia ve Grey’in ilk yapıtta başladıkları ilişki devam etmektedir.

Ancak bir süre sonra Christian Grey’in geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalırlar. Bu nedenle içerlerinde bulundukları ilişki de bir test aşamasına girer. Gerilimin ve heyecanın üst seviyede olduğu bu yapıt, gişe rekorları kırmada oldukça başarılı olmuştur.

Gerilim, romantizm ve aşk öğelerini harmoni ile birleştiren yapıt, henüz izlemeyenler için seyretmeleri gereken filmler arasındadır.

Özgürlüğün Elli Tonu

Özgürlüğün Elli Tonu üçlemenin sonuncu yapıtıdır. Burada da Grey’in geçmişinden dolayı ikilinin ilişkilerinde çalkantı süreci devam etmektedir. Ne var ki buna ek olarak yeni süreçler de gelmiştir.

Dışarıdan gelen birçok etmen de onların aşk hayatlarını olumsuz etkilemeye çalışmaktadır. Ne var ki üçüncü filmde tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen evlenmeyi başarmışlar, görünürde mutlu sona ermişlerdir.

Ancak bu durum sorunları çözmemiş, sakin bir hayata kavuşturmamıştır. Zira evlenmeleri ardından da farklı belalar hayatlarına girmiştir. Üstelik bu sefer çiftin aralarında yaşanan aşk hayatının sorgulanması en üst seviyeye varmıştır.

Bu süreçte heyecan da en üst seviyeye çıkmaktadır. Romantizm ve gerilim etmenlerini aynı anda başarıyla veren Özgürlüğün Elli Tonu, dünya çapında gişe rekorları kıran bir yapıttır. Eğer Grinin Elli Tonu üçlemesinin beyaz perde sürümünü izlemek istiyorsanız, internette bulunan siteler size çözümler sunmaktadır.
Hem altyazılı hem de dublaj seçeneği olduğu için arzunuza hitap eden seçeneğe göre izlemeye hemen başlayabilirsiniz.

Grinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey) 2015 yapım Dram Romantik Gerilim filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izleyin.

Yorum yapın