Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk izle

Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk filmi Hobbit serisinin 1. filmidir. Fantastik karakterler ile dolu eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz. Hobbit serisi fantastik öğelerin ağırlıkta olduğu ve gerçeküstü bir dünyanın yansıtıldığı yapımlar arasında yer almaktadır.

Fantastik filmler; başta mitler olmak üzere doğaüstü olayların konu alındığı ve birbirinden farklı karakterlerin bulunduğu yapımlardan oluşmaktadır. Büyülü, heyecanlı ve macera dolu fantastik filmlerden birisi olan Hobbit serisi; yine gerçeküstü öğelerin ağırlıkta olduğu Yüzüklerin Efendisi serisinin devamı niteliğindedir.

Diğer seride yer alan karakterler çoğunlukla Hobbit filmlerinde de devam ettirilmiştir. Gerek konu gerek karakterlerin devamlılığı bakımından; fantastik film sevenlerin Hobbit serisi ile birlikte Yüzüklerin Efendisi yapımlarını da izlemesi tavsiye edilmektedir.

En iyi fantastik filmler serisi arasında gösterilen yapımların ilki, ülkemizde 2012 senesinde vizyona girmiştir. Eski macera içeren fantastik öğeleri günümüz teknolojisi ile birleştiren Hobbit serisinin görsel efektleri de görülmeye değerdir. Teknolojik altyapı açısından ve karakterlerin meydana getirilmesi bakımından oldukça profesyonel bir İçeriğe sahiptir. Hobbit serisi filmleri ve içerikleri şu şekildedir:

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Konusu

Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk izle
Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk izle

Filmin Orjinal Adı: The Hobbit: An Unexpected Journey
Yönetmen: Peter Jackson
Aktörler: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott, Graham McTavish, William Kircher, James Nesbitt, Stephen Hunter, Dean O’Gorman, Aidan Turner, John Callen, Peter Hambleton
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2012 / Yeni Zelanda ve ABD
IMDB: 7.8 (805.000 Oy)
Filmin Süresi: 2 saat 49 dakika

Üçlemenin ilk filmi olan ve Hobbit serisinin maceralarını başlatan Beklenmedik Yolculuk filmi; ana karakter olan Bilbao’nun ve onunla birlikte yolculuğa çıkan diğer karakterlerin maceralı öyküsünü anlatmaktadır. Büyücü gri Gandalf ile birlikte 13 cücenin de eşlik ettiği yolculukta; ejderha ordusunu yok etmek ve Erebor Krallığı’nı eski günlerine döndürmek istenir. Bu yolculuk ve mücadele sırasında gizemli bir yüzükle karşılaşan karakterlerin yolculuğun henüz yeni başlamaktadır.

Tam bir fantastik film örneği olan ‘Beklenmedik Yolculuk’ta kara büyü yapan cadılardan tehlikeli yaratıklara varana kadar pek çok doğaüstü öğeye yer verilmektedir. Kahramanlar gölün derinliğinde bir yüzük bulur ve macera bununla daha da karmaşık bir hal alır.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları

Hobbit serisinin ikinci filmi olan ‘Smaug’un Çorak Toprakları’nda enteresan ayrıntılar dikkat çekmektedir. Yaklaşık 250 milyon dolarlık bütçesi ve etkileyici görsel efektleri ile ön plana çıkan filmde; oyunculara eşlik eden 1200 figüranın rol aldığı bilinmektedir.

Günümüzün teknolojik nimetlerinden faydalanılan ve fantastik karakterlere can veren teknolojik altyapılar; serinin daha heyecanlı ve gerçekçi bir biçimde izlenmesini sağlamaktadır. Ailece izlenebilecek fantastik film serileri arasında yer alan Hobbit filmleri; eğlenceli ve macera dolu içeriği ile izleyenlere keyifli bir zaman sunmaktadır.

Hobbit 3 Beş Ordu’nun Savaşı

Pek çok serinin sonunda olduğu gibi düğüm ve çözüm içeriklerini bir arada barındıran ‘Beş Ordu’nun Savaşı’nda; Hobbit ve Elfler birleşerek düşmanlarına karşı büyük bir mücadele başlatır. Bulunan yüzüğün geçmişine dair ayrıntıların sunulmaya devam ettiği ve bu kapsamlı mücadelenin anlatıldığı 3. film ile Hobbit serisi tamamlanır.

Daha da güçlü hale gelmiş olan Smaug’a karşı savaş zorlaşmıştır. Ancak karakterler büyük bir maceranın içine atılmaya hazırdır. Yüzüklerin Efendisi filmi İle bağlantılı bir şekilde ilerleyen Hobbit serisinde; aslında yüzüğün geçmişi anlatılır. Büyüsüyle etrafındaki ve onu kullanan herkesi etkisi altına alan esrarengiz yüzük ve kahramanların mücadelesini konu alınır. Bilbo Baggins başta olmak üzere; tüm karakterler; kendisini yüzüğün büyülü etkilerinden korumalı ve düşmanlarıyla mücadele etmelidir.

Çok sevilen fantastik filmler serisinin başında gelen yapımlardan birisi olan Hobbit üçlemesi ülkemizde 2012, 2013 ve 2014 yıllarında sırasıyla vizyona girmiştir. Türkiye’de ve dünyada sevilen yapımlardan birisi olarak öne çıkmaktadır. Fantastik filmlerin ilginç kahramanlarına ve macera dolu yolculuğuna örnek teşkil eden farklı film serilerinden biri olan Hobbit; izlenmeye değer içeriği ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey) 2012 filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izleyin.

Yorum yapın