Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği izle

Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği filmi de Hayatın standart ve tekdüze olmasından sıkılan insanlar eğlenmek için fantastik filmleri tercih etmektedir. Bu tercihlerinde birbirinden kaliteli kurguları görmek, harika oyunculuklar ve muhteşem senaryolarla hazırlanmış filmler izleme imkanı bulurlar. Konu fantastik filmler olunca akla birçok kaliteli film gelmektedir. Bu kaliteli filmlere göz atıldığında öne çıkan unsurlar genellikle, büyü, mit, destan ve benzeri kurgular olmaktadır.

Ana karakterlerin ya süper güçleri vardır ya da bir mücadelenin ortasında kalmışlardır. Bu mücadeleyi ve karakterlerin başından geçen hikayeyi gördüğümüzde tekdüzelikten uzak fantastik bir evrene adım atılır. Bu evrende artık beklenmedik olaylar, sırlar, büyülü birçok unsurla karşılaşmak mümkündür. Örnek olarak J.K Rowring’in kaleminden çıkan Harry Potter ya da Marvel sinematik evreninin birçok süper kahraman filmleri gösterilebilir. Ama fantastik filmler arasında bir tanesi var ki izleyen herkesi kendine hayran bırakmıştır. Bu film serisi Yüzüklerin Efendisidir. Şimdi sizlere Yüzüklerin Efendisi film serisinden bahsedeceğiz.

Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği Konusu

Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği izle
Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği izle

Filmin Orjinal Adı: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Yönetmen: Peter Jackson
Aktörler: Alan Howard, Noel Appleby, Sean Astin, Sala Baker, Sean Bean, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Billy Boyd, Marton Csokas, Megan Edwards, Michael Elsworth, Mark Ferguson, Ian Holm
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2001 / Yeni Zelanda – ABD
IMDB: 8.8 (1.803.881 oy)
Filmin Süresi: 2 saat 58 dakika

Yüzüklerin Efendisi filminin ilk bölümünün adı “Yüzük Kardeşliği” olarak bilinmektedir. Filmimizin hikayesi Frodo ve Gandalf karakterlerinin yollarının kesişmesi ile başlamaktadır. Frodo Orta Dünya olarak bilinen bir evrenin hobbitidir. Hobbitler küçük insanlar olarak bilinmektedir. Orta Dünyanın en önemli gücü birkaç yüzüğün bir arada olmasından gelmektedir. Hikayemiz ise bu yüzüklerin kontrolünü isteyen kötü güç Saurona karşı verilen mücadeledir. Frodo ve onunla mücadele eden Sam, Legolas, Aragorn yüzükleri yok etme görevi için uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculukta birçok tehlike ile baş etmeleri gerekmektedir. 2001 yılında yayınlanmış bu film serisinin ilk filmi müthiş bir hayran kitlesi kazandı. Karakterlerin yüzükler için verdikleri mücadele filmin sonunda ayrılmalarını gerektirecektir.

Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule

Yüzüklerin Efendisi film serisinin devam filmi “Yüzüklerin Efendisi İki Kule” 2002 yılında yayınlanmıştır. İkinci filmde yüzük kardeşliği dağılmış ve herkes farklı görevlere gönderilmiştir. İlk filmde dost olarak görülen ve karanlık tarafa geçen Saruman da artık yeni bir meseledir. Frodo ve Sam ellerinde bulundurdukları yüzüğü yok etmek için zorlu bir yolculuğa çıkacak Mordora ulaşmaya çalışacaklardır. Üstelik artık Gandalf onlara yardım edemez. Yüzüğü yok etmek adına bir tarafta mücadele verilirken Aragorn ve Legolas Sauron’un ordusuna karşı mücadele verecektir. Aksiyonun ve heyecanın çok olduğu Yüzüklerin Efendisi İki Kule filmi etkileyici sahneleri ve senaryosuyla serinin en sevilen filmlerinden biridir. Yüzüklerin Efendisi İki kule filmi diğer filmlere göre daha kasvetli bir karanlık yapıya sahip olsa da serinin gidişatını etkileyen büyük birçok olayın yaşandığı görülecektir.

Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi film serisinin son filmi “Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü” filmi 2003 yılında yayınlandı. Bu film diğerlerinin aksine artık mücadelenin kesin bir sonuca vardığı filmdir. Yüzük kardeşliği üyeleri Frodo, Sam, Legolas ve Aragorn bir araya gelmiştir. Sauron ordusunun gücünü daha da fazla arttırmışken yüzükler için büyük bir savaş verilecektir. Bu savaşta ise Frodo ve diğerlerinin Orta Dünya’da birbirileriyle husumeti olan tüm toplulukları bu savaşta bir araya getirmeleri gerekir. Böylece Elfler, Hobbitler ve insanlar bir araya gelerek Sauron’un ordusuyla muazzam bir savaş içerisine girecektir. Savaşın sonunda tek bir galip olacak ve Orta Dünya’nın kaderi belli olacaktır. Büyünün ve aksiyonun son noktaya çıktığı serinin son filmi Kralın Dönüşü oldukça yüksek izlenme alarak tüm seri ile dünyada en çok izlenen fantastik film serileri arasında yer alır.

Yüzüklerin Efendisi serisi John Ronald Reuel Tolkien’in kitabından uyarlanmış, Peter Jackson’un yönetmenliğini üstlendiği harika bir film serisidir. Serinin tüm filmlerini Türkçe dublaj olarak ya da Türkçe altyazılı olarak izlemek birçok siteden mümkündür.

Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) 2001 filmi Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izle.

Yorum yapın